Poradnia Chorób Metabolicznych

Oferta

Otyłość jest ogromnym problemem zdrowotnym naszych czasów. Współczesna medycyna postrzega ją jako schorzenie, które nie tylko pogarsza jakość życia ale naraża na jego znaczące skrócenie poprzez wielokrotne zwiększenie ryzyka cukrzycy, chorób układu krążenia w tym zawałów serca i udarów mózgu oraz nowotworów.

Powszechnie wiadomo, że prawie każda otyła osoba ma za sobą próby różnych diet zakończone niepowodzeniem. Nasz personel dobrze zna problem yo-yo. Wiemy jak uzyskać trwały efekt. Oferujemy profesjonalną pomoc zespołu lekarz-dietetyk, opartą na współczesnej wiedzy medycznej w następujących schorzeniach:

 • otyłość z BMI > 30,
 • nadwaga z BMI > 27 jeśli współistnieją inne czynniki ryzyka (cukrzyca, choroby układu krążenia),
 • zaburzenia lipidowe (podwyższony poziom cholesterolu, trójglicerydów w krwi),
 • stany przedcukrzycowe.

Zindywidualizowany program terapeutyczny rozpoczynamy od konsultacji lekarza specjalisty z oceną stanu zdrowia, czynników ryzyka, pomiarem BMI i zawartości tkanki tłuszczowej. Aby to umożliwić prosimy o przygotowanie na pierwszą wizytę wyników badań laboratoryjnych:

 • morfologia krwi,
 • poziom glukozy (nie z glukometru!),
 • lipidogram (Cholesterol całkowity, HDL, LDL, TG),
 • transaminazy (AST, ALT),
 • kreatynina,
 • TSH.

Najczęstszymi schorzeniami metabolicznymi są otyłość, cukrzyca i hyperlipidemię czyli podwyższone poziomy cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Częstość tych chorób w ostatnich dekadach przybiera charakter epidemii. Dla lekarza otyłość nie jest tylko problemem kosmetycznym. Jest schorzeniem skracającym życie i pogarszającym jego jakość, narażającym na częstsze występowanie zawałów serca, udarów mózgu i nowotworów. Jako chorobę, staramy się leczyć ją zgodnie z zasadami aktualnej wiedzy medycznej. Nie oferujemy spektakularnych cudów typu "-15kg w 10 dni" bo nawet jeżeli bywa to możliwe do uzyskania, to zawsze jest szkodliwe dla zdrowia, czyli sprzeczne z etyką lekarską. Nie stosujemy „gotowych diet” bo jest to terapia nieskuteczna. Potwierdza to każdy, kto podejmował próby schudnięcia w oparciu o diety z gazet, internetu czy nawet indywidualnie dobrane przez dietetyczkę.

Pracujemy techniką "diet coaching" czyli stopniowego przeprogramowania myślenia na zdrowe żywienie a nie okresową dietę. Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych w połączeniu indywidualnie dobraną aktywnością fizyczną daje szanse na poprawę stanu zdrowia na lata. I w tym staramy się pomagać naszym pacjentom.

Kadra

 • Aleksandra Ślęzak

Pomorska Akademia Medyczna ukończona z wyróżnieniem w 1984 roku. Specjalizacja II stopnia z Chorób Wewnętrznych uzyskana w Klinice Endokrynologii Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Specjalizacja z Diabetologii odbyta pod kierunkiem profesora Stanisława Czekalskiego. Wieloletnia praktyka oraz ciągłe doskonalenie zawodowe w tym certyfikaty SCOPE (Specialist Certification of Obesity Professional Education), ekspert lipodologii. Członek Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Polskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Lipidologicznego.

Certyfikaty:

Cennik

Konsultacje lekarzy specjalistów

Nazwa usługiCennik [PLN]
Hipertensjolog180
Kardiolog170
Specjalista Rehabilitacji170
Poradnia metaboliczna / diabetologiczna170
Ortopeda170
Specjalista leczenia bólu170
Porada psychologa80
Hepatolog / specjalista chorób zakaźnych170

Wyślij wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu Obsługi Zapytania.

Administratorem danych jest firma Przychodnia Specjalistyczna PulsMed z siedzibą w Koszalinie, ul. Stoczniowców 11-13. Dane osobowe (tj. imię, nazwisko, adresy e-mail) zbierane są przez Przychodnia Specjalistyczna PulsMed wyłącznie w celu Obsługi Zapytania.

Dane osoby, której dotyczą, będą przechowywane przez okres nie dłuższy, niż jest to niezbędne do celów, w których te dane są przetwarzane.

Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwość ich poprawiania.

Dane są podawane przez osoby, których dotyczą, dobrowolnie, niemniej bez ich podania nie jest możliwa Obsługa Zapytania.