Rehabilitacja
Oferta
- Konsultacja lekarza rehabilitacji,
- Fala uderzeniowa,
- Fizykoterapia,
- Hydroterapia,
- Rehabilitacja indywidualna,
- Masaż leczniczy,
- Masaż relaksacyjny,
- Kinesiotaping.
Konsultacja lekarza rehabilitacji
W trakcie wizyty na podstawie wywiadu i badania oraz przedstawionych wyników badań lekarz dokonuje oceny stanu zdrowia Pacjenta oraz ordynuje odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne. Dobiera indywidualny program zajęć rehabilitacyjnych, z uwzględnieniem ich rodzaju, czasu trwania, częstotliwości oraz kolejności. Specjalista rehabilitacji medycznej konsultuje pacjentów w ramach oddziału dziennego rehabilitacji oraz pacjentów prywatnych.
Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa - źródło i charakterystykaFala uderzeniowa jest słyszalną wysokoenergetyczną falą dźwiękową. Występującą w atmosferze na przykład podczas uderzenia pioruna lub kiedy samolot przekracza barierę dźwiękową.
W medycynie fali uderzeniowej używa się od 1980r. kiedy to po raz pierwszy użyto jej do rozbicia kamieni nerkowych. W nowoczesnej terapii leczenia bólu energia fali uderzeniowej jest przekazywana bezpośrednio do bolesnych obszarów ciała co zapewnia skuteczne leczenie.
Jak działa fala uderzeniowa?Terapia Falą Uderzeniową (RSWT, ESWT) jest niezwykle skuteczną i nieinwazyjną metodą leczenia przewlekłych stanów zapalnych i bólowych układu mięśniowo - szkieletowego. Według licznych badań metoda wykazuje niezwykle efektywną i wysoką skuteczność u pacjentów, którzy wcześniej byli bezskutecznie leczeni metodami zachowawczymi. Bardzo często efekt terapeutyczny uzyskuje się już po 1-2 zabiegach. Ze względu na szybki efekt oraz niską czasochłonność fala uderzeniowa znajduje szerokie zastosowanie w medycynie sportowej. Najczęściej stosuje się ją na problemy związane ze ścięgnami, więzadłami, ale znajduje również swoje zastosowanie w chorobach kości lub mięśni.
Wskazania do terapii falą uderzeniową obejmują:- ból barku któremu mogą towarzyszyć zwapnienia,
- zapalenie ścięgien mięśni rotatorów stawu barkowego,
- łokieć golfisty i tenisisty,
- zapalenie ścięgna rzepkowego tzw. kolano skoczka,
- zapalenie ścięgna Achillesa,
- ból biodra,
- ból nadgarstka,
- przewlekły ból szyi i pleców,
- podwyższone napięcie mięśniowe,
- mięśniowo - powięziowe punkty spustowe,
- ostrogę piętową,
- zapalenie powięzi podeszwowej stopy,
- zespół mięśnia piszczelowego przedniego,
- przewlekłe zapalenie przyczepów mięśniowych.
- infekcje w obszarze leczenia,
- choroby nowotworowe, guzy,
- zaburzenia krzepliwości krwi (konieczna uprzednia analiza),
- ciąża,
- zawał serca w okresie 3 miesięcy przed zabiegiem,
- arytmia serca.
Średnia ilość zabiegów: 3-6, Przerwy pomiędzy zabiegami: od 5-7 dni.
Fizykoterapia
Jest to dział medycyny, w którym wykorzystuje się do leczenia występujące w przyrodzie czynniki fizyczne, bądź takie, które wytwarzane są przez różne generatory oraz urządzenia.
Fizykoterapia poprzez działanie pośrednie nie wpływa na przyczyny schorzeń, lecz stymuluje tkanki ustroju do walki z nimi.
Do zadań stawianych tej formie terapii jest przede wszystkim:
- podwyższenie progu bólu lub eliminacja bólu,
- uruchomienie mechanizmów przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych,
- zapobieganie procesom chorobowym i ich następstwom,
- poprawa odporności i wydolności ogólnej organizmu,
- usprawnienie mechanizmów regulacyjnych ze strony układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego, termoregulacji i przemiany materii.
Regularne i seryjne stosowanie zabiegów fizykoterapeutycznych wpływa korzystnie na ustrój usprawniając mechanizmy wyrównawcze homeostazy i aktywując systemy samoobrony organizmu przed występującymi czynnikami sprawczymi. Zabiegi te powinny być nieodłącznym elementem przy kompleksowej i systematycznej rehabilitacji, ponieważ tylko wtedy czas jaki pacjenci spędzą w placówce leczniczej będzie spożytkowany efektywnie i będzie niósł ze sobą najwięcej korzyści dla chorego.
Elektroterapia
- Jonoforeza - Za pomocą prądów stałych można wprowadzić w obszar chorobowy odpowiednią substancję leczniczą. W wypadku prądów nie ma znaczenia, czy będzie miała ona postać żelu, płynu czy maści, jednak musi ulegać dysocjacji elektrolitycznej. Jonoforeza zdecydowanie skraca czas wchłaniania i podnosi efektywność działania leku. Daje bardzo dobre efekty w miopatiach, zapaleniach pochewek ścięgnistych, przeciążeniach sportowych lub zawodowych.
- Prądy diadynamiczne - (DD, prądy Bernarda)- Prądy diadynamiczne dzielą się na kilka rodzajów, różniących się częstotliwością i natężeniem komponentu prądu zmiennego. Zależnie od potrzeb pacjent może dzięki temu uzyskać różnorodne korzyści – poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, wzrost lub zmniejszenie napięcia mięśniowego, szybsze wchłanianie obrzęków. Fizjoterapeuta dobiera trzy rodzaje prądów podczas jednego zabiegu, ustalając kolejność, czas oraz natężenie prądu według wskazań.
- TENS - jest to metoda objawowego leczenia ostrych oraz przewlekłych stanów bólowych za pomocą prądów niskiej częstotliwości. Elektryczna stymulacja układu nerwowego na różnych jego poziomach (obwodowym, rdzeniowym i ośrodkowym) powoduje zagłuszenie sygnałów bólowych i uwolnienie pacjenta od uciążliwych dolegliwości bólowych.
- Prądy interferencyjne - są to prądy średniej częstotliwości modulowane w amplitudzie z małą częstotliwością. Prądy interferencyjne, których częstotliwość zmienia się rytmicznie, działają na skurcze mięśni szkieletowych, pobudzają mięśnie do skurczu (co usprawnia krążenie obwodowe), wywołują efekt przeciwbólowy, usprawniają procesy odżywcze tkanek i ich metabolizm.
- Elektrostymulacja - wykorzystywany jest tu prąd stały impulsowy (płynący z przerwami). Cel zabiegu to pobudzenie mięśni do skurczu. Wykonuje się elektrostymulację mięśni porażonych (z uszkodzonymi nerwami doprowadzającymi impulsy) jako substytut naturalnych pobudzeń oraz zdrowych w celu wzmocnienia ich lub poprawy krążenia obwodowego.
- Prądy Traberta (Ultra Reiz) - jednobiegunowy prąd prostokątny o czasie trwania 2 ms i czasie przerwy 5 ms. Jest to zabieg, którego celem jest wprowadzenie mięśni w drżenie i wibracje, powodujące ich rozluźnienie. Udowodnionym jest szybkie działanie przeciwbólowe oraz efekt rozluźniający, a także przekrwienie tkanek. Działanie prądów Traberta polega na stymulacji mięśni, działaniu przeciwbólowym i pobudzającym ukrwienie.
Sollux
Sollux – zabieg fizykoterapeutyczny polegający na zastosowaniu promieniowania podczerwonego w celach leczniczych. Polega na naświetlaniu miejsca wskazanego, a efekt zabiegu zależy od zastosowania specjalnego filtra.
- Filtr niebieski – przepuszcza promienie niebieskie i ogranicza cieplne, wykazując w ten sposób działanie przeciwbólowe, uspokajające, obkurczające naczynia krwionośne. Stosuje się go w nerwobólach, stanach pourazowych, zaburzeniach naczynioruchowych, chorobie zwyrodnieniowej, odmrożeniach i przeczulicy.
- Filtr czerwony – przepuszcza promienie czerwone widzialne i podczerwone. Stosowany w stanach zapalnych tkanek miękkich, w celu przyśpieszenia resorpcji wysięków, mięśniobólach i źle gojących się ranach. Rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, często stosowany jako przygotowanie do masażu klasycznego.
Laseroterapia
Laseroterapia polega na wykorzystaniu promieniowania podczerwonego i promieniowania czerwonego widzialnego w postaci wiązki laserowej w celu terapeutycznym. Ze względu na swoje działanie biostymulacyjne ma zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń z uwagi na dużą efektywność, bezbolesność, aseptyczność, szybkość, brak przeciwwskazań wiekowych i efektów ubocznych. Jest zalecana i stosowana między innymi w chirurgii, ortopedii, w chorobach układu ruchu, chorobach skóry, w ginekologii, stomatologii, w chorobach otolaryngologicznych i neurologicznych.
Leczenie laserem biostymulacyjnym (niskoenergetycznym) - zabieg ten może być wykonywany w zarówno w stanie ostrym, podostrym, jak i przewlekłym. Promieniowanie laserowe wywołuje efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy. Ponadto powoduje wzrost mikrokrążenia jak również uaktywnia procesy biologiczne na poziomie tkankowym, komórkowym i molekularnym - co zwiększa utlenienie krwi, pobudza i wzmacnia układ immunologiczny, ułatwia regenerację nerwów oraz przyspiesza zrost kostny.
Wskazania:- ostre procesy chorobowe,
- zespół bólowy kręgosłupa,
- zespoły bólowe w przebiegu dyskopatii w lędźwiowym i szyjnym odcinku kręgosłupa,
- zmiany zwyrodnieniowe stawów,
- po urazach narządu ruchu,
- zapalenie ścięgien, powięzi, pochewek ścięgnistych i kaletek stawowych,
- łokieć "tenisisty", "golfisty",
- po zabiegach operacyjnych,
- w stanach wymagających pobudzenia gojenia ubytków tkankowych,
- zespoły powstałe w wyniku przeciążenia mięśni i tkanek miękkich,
- utrudnione zrastanie się kości,
- w leczeniu zespołu Sudecka i innych stanów pourazowych,
- w chorobach dermatologicznych (blizny, wykwity, żylakowate owrzodzenia podudzi, trądzik pospolity),
- w chorobach laryngologicznych – leczenie zatok,
- w stomatologii - np. choroby błony śluzowej, dziąseł,
- trudno gojące się rany i owrzodzenia (również odleżyny),
- przewlekłe stany zapalne,
- utrudnione zrastanie się kości,
- zapalenia okołostawowe,
- nerwobóle np. po przebytym półpaścu,
- neuropatia cukrzycowa.
- skłonności do krwawień,
- nowotwory,
- infekcje lokalne nieswoiste,
- wysoka gorączka,
- u niemowląt,
- ciąża.
Krioterapia miejscowa
Są to zabiegi pozwalające na miejscowe schłodzenie ciała pacjenta przez aplikację oziębionego powietrza o temperaturze ok. – 30 st. C.
Nawiew zimnego powietrza uśmierza ból, zmniejsza napięcie mięśniowe, obrzęki oraz procesy zapalne, zwiększa metabolizm tkankowy. Zabieg stosuje się m.in. w schorzeniach reumatycznych, urazach narządu ruchu, dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych. Może być wykonywany jako przygotowanie przed kinezyterapią lub jako znieczulenie miejscowe np. przed zabiegiem fali uderzeniowej.
Ultradźwięki i Ultrafonoforeza
Są to zabiegi wykorzystujące falę ultradźwiękową ciągłą oraz modulowaną – ukształtowaną w impulsy o różnych współczynnikach wypełnienia.
Zabiegi te mają na celu poprawienie ukrwienia tkanek, hamowanie procesów zapalnych, zmniejszenie napięcia mięśniowego, przyspieszenie gojenia tkanek po przebytych urazach (zwichnięcia, skręcenia stawów), uśmierzenie bólu.
Fonoforeza - metoda wprowadzenia leku za pomocą ultradźwięków. W celu wzmocnienia działania ultradźwięków, zamiast tradycyjnego środka sprzęgającego, stosuje się żel zawierający substancje czynne − przeciwzapalne, przeciwbólowe, poprawiające ukrwienie lub ułatwiające uelastycznienie blizn. Wprowadzanie ich do tkanek za pomocą ultradźwięków zapewnia szybsze i głębsze wnikanie substancji leczniczych.
Magnetoterapia
Magnetoterapia polega na zastosowaniu w leczeniu zmiennego pola magnetycznego. Pulsujący przy niskiej częstotliwości sygnał jest już wykorzystywany przez wiele działów medycyny.
Magnetoterapia ma działanie rozluźniające, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Pole magnetyczne korzystnie wpływa na przemianę materii, napięcie mięśni oraz gojenie się ran.
Nieocenioną wartością magnetoterapii jest zasięg jej działania, nie ogranicza się bowiem wyłącznie do zewnętrznej powierzchni ciała, ale sięga dużo głębiej. Przy zabiegu nie przeszkadzają opatrunki, bandaże, ubranie czy nawet gips.
Ta nowoczesna technika leczenia sprawdza się zwłaszcza w:
- chorobach reumatycznych,
- bólach mięśni i stawów,
- urazach ścięgien, złamaniach, zwichnięciach, uszkodzeniach wiązadeł,
- bólach głowy, migrenach,
- problemach z drogami oddechowymi,
- zapaleniu pęcherza moczowego, gruczołu krokowego.
Terapia przy użyciu pola magnetycznego jest w pełni bezpiecznym i skutecznym sposobem na wiele dolegliwości. Magnetoterapia może być głównym elementem planu leczniczego lub też uzupełnieniem poprawiającym inne stosowane metody.
Hydroterapia
Jest najstarszym, działem fizjoterapii. Obejmuje ponad 100 różnych metod wykorzystujących do celów leczniczych właściwości fizyczne zwykłej wody w różnych postaciach: ciekłej, stałej i gazowej. Podstawę leczniczego działania stanowi działanie termiczne i hydrostatyczne wody odpowiednio użytej do zabiegu. Zabiegi wodolecznicze związane są przede wszystkim ze złożonym działaniem na organizm człowieka zespołu czynników, w którym pierwszorzędną role odgrywa temperatura i ciśnienie hydrostatyczne. Właściwości fizyczne wody umożliwiają bardzo subtelne dawkowanie zarówno bodźców termicznych, jak i mechanicznych, uwzględniające indywidualne różnice w reaktywności organizmu chorego. Warunkiem skuteczności jest właściwe dobranie rodzaju zabiegu, temperatury wody, czasu trwania, częstości i ilości zabiegów w serii.
W naszej przychodni można skorzystać z następujących kąpieli:
- kąpiel wirowa kończyn górnych,
- kąpiel wirowa kończyn dolnych,
- kąpiel wirowa całego ciała.
Zabiegi stanowią formę łagodnego masażu. W terapii tej wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ ciepłej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi. Powoduje to rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz łagodzenie bólu. Temperatura wody używanej do kąpieli waha się w zależności od wskazań od 32 st. C. do 40 st. C. czas trwania to około 20 minut.
- kąpiel wirowa kończyn dolnych lub górnych - czas 15 minut,
- kąpiel wirowa stóp i podudzi - czas 15 minut,
- kąpiel wirowa całego ciała - czas 20 minut.
Rehabilitacja indywidualna - kinezyterapia
Jest integralną częścią rehabilitacji wykorzystującą ruch. Uzyskuje się efekt dobierając konkretne ćwiczenia lecznicze, które stanowią najbardziej fizjologiczną drogę oddziaływania nie tylko na poddany ćwiczeniu odcinek, ale również na drodze odruchowej na cały organizm.
Przykładowe ćwiczenia:- bierne
- czynne w odciążeniu eliminującym ciężar ćwiczonej kończyny,
- ćwiczenia izometryczne - polegają na czynnym napinaniu mięśni bez ruchu w stawie,
- ćwiczenia czynne wolne wykonywane są samodzielnie z pokonaniem ciężaru własnej kończyny czy tułowia, co usprawnia pracę stawów i mięśni,
- ćwiczenia oddechowe - poprawiają sprawność układu oddechowego oraz utlenienie krwi, co wpływa na procesy metaboliczne komórek i inne układy organizmu,
- ćwiczenia korekcyjne.
Istnieje duża ilość metod i technik stosowanych w kinezyterapii. Dobór właściwych technik i metod kinezyterapii należy do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Dobiera on indywidualnie dla pacjenta zestaw ćwiczeń, ilość powtórzeń oraz czas rehabilitacji.
- ćwiczenia indywidualne wg potrzeb pacjenta / do 45 min,
- terapia metodą Neurac-system podwieszek Redcord,
- terapia manualną metodą PNF, Mulligan, Kaltenborn,
- terapia tkanek miękkich.
Masaż leczniczy
Opiera się głównie na technikach masażu klasycznego dostosowanych do danej jednostki chorobowej, na przykład w patologiach ustawienia kręgosłupa lub przebytych chorób oraz urazów. Terapeuta dostosowuje swoje umiejętności do potrzeb określonego przez pacjenta problemu. Na przykład wykorzystując mobilizacje stawów lub rozluźnienia punktów maksymalnego bólu. Rozgrzewa i pobudza się mięśnie nadmiernie rozciągnięte lub osłabione, a rozluźnia napięte i przykurczone. Ogólnie celem masażu leczniczego jest korekcja patologicznych zmian w układzie kostnym, stawowym i mięśniowym.
- częściowy - do 20 minut,
- kręgosłupa – do 20 minut.
Masaż leczniczy ciepłymi kamieniami
Ma zastosowanie przede wszystkim przy redukcji napięć i stresu. Stres atakuje zarówno małe jak i duże partie mięśni, osłabiając nie tylko ogólne krążenie, ale także cały układ limfatyczny, który jest oparty na regularnych skurczach mięśni. Usztywnienie ich przez podwyższony tonus mięśniowy osłabia także układ odpornościowy. Idealna gładkość i obły kształt promieniujących ciepłem kamieni bazaltowych daje efekt niesamowitego odprężenia, delikatne ruchy wyrównują niedobory energetyczne, poprawiają krążenie, oczyszczają organizm . Połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni daje niezapomniane wrażenia, uczucie ciepła, rozluźnienia i głębokiego relaksu.
Masaż głowy i barków
Hinduski masaż głowy to głęboko odprężający masaż. Głowa, szyja i barki są częściami ciała, w których kumuluje się najwięcej codziennego stresu. Jego skutkiem jest nadmierne napięcie mięśni tych okolic, powodujące dyskomfort i ból. Masaż ten daje wszechstronne korzyści: stymuluje siły witalne, przynosi głębokie odprężenie fizyczne, jak i emocjonalną harmonię. Działa ogólnie antystresowo, skutecznie usuwa napięcia w szyi, ramionach i karku. Wykonywany w pozycji na siedząco orzeźwia, poprawia koncentrację, działa jak tzw. zastrzyk energii.
Masaż wibracyjny AQUAVIBRON
Zabieg suchy wykonywany za pomocą specjalnego aparatu, przez który przepływa woda wytwarzająca drgania membrany w aplikatorze. Aparat Aquavibron emituje drania o częstotliwości od 30 do 3000 Hz. Drgania tej częstotliwości są odbierane przez czuciowe zakończenia nerwowe w skórze w odróżnieniu od drgań wyższej częstotliwości, np. ultradźwięków. Mogą one, zwłaszcza w zakresie niskiej częstotliwości, mieć oddziaływanie zbliżone do masażu klasycznego. Masaż dużych grup mięśniowych i tkanki podskórnej usprawnia krążenie obwodowe. Zabieg jest przyjemny w odczuciach i daje duże efekty terapeutyczne.
Masaż uciskowy BOA
Zabieg wykonywany jest na kończyny dolne i górne przy użyciu mankietów uciskowych wypełnianych powietrzem.
Stosowany jest przy:- rehabilitacji po urazach i kontuzjach,
- leczeniu niewydolności limfatycznej,
- profilaktyce niewydolności żylnej,
- obrzękach kończyn górnych po mastektomii,
- obrzękach kończyn dolnych różnej etiologii,
- masażu wyszczuplającym,
- zwalczaniu cellulitisu.
- nadciśnienie tętnicze,
- niewydolność nerek,
- astma oskrzelowa,
- zapalenie stawów,
- choroby skóry,
- nowotwory, epilepsja i infekcje.
Kinesiotaping
Kinesiotaping - przywędrował do nas z Japonii. Jest nowatorską formą fizjoterapii, która bazuje przede wszystkim na znakomitej znajomości anatomii i fizjologii człowieka, a także na biomechanice i kinezjologii (nauka o ruchu).
Zabiegi polegają na oklejaniu ciała specjalnymi taśmami - plastrami. Mimo że działanie to może wydawać się powierzchowne, w rezultacie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu struktur i układów w ludzkim ciele. Taśmy, a raczej ich odpowiednie aplikacje, oddziałują przede wszystkim na tzw. części miękkie układu ruchu, tj: mięśnie, ścięgna, więzadła, a także na elementy stawowe. Ponadto, jeżeli oklejanie jest zgodne z przebiegiem naczyń krwionośnych i chłonnych, plastry wspomagają też działanie układu krążenia.
Zastosowanie kinesiotapinguDo niedawna tę metodę najczęściej stosowali sportowcy w przypadku kontuzji, jednak teraz wykorzystywana jest w wielu gałęziach medycyny, w rehabilitacji oraz odnowie biologicznej. Jak wykazują coraz liczniejsze badania naukowe jest on skuteczny w leczeniu różnych chorób i urazów, a także – w niektórych przypadkach – działa profilaktycznie. W związku z tym kinesiotaping jest wykorzystywany między innymi w: medycynie sportowej, ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, geriatrii, pediatrii czy onkologii.
- Taping - mała powierzchnia (plaster własny),
- Taping - duża powierzchnia (plaster własny).
Kadra
Lekarz specjalista rehabilitacji medycznej:
- lek. med. Magdalena Stefańska-Ilków,
Fizjoterapeuci:
- Anna Turowska,
- Agnieszka Saletra,
- Joanna Mazurek,
- Sylwia Zawada.
Kierownik rehabilitacji:
- Sylwia Rudol
Rejestracja:
- Adriana Rudol
Cennik
- Cennik
- Pakiety
Konsultacje lekarzy specjalistów
Nazwa usługi | Cennik [PLN] |
---|---|
Hipertensjolog | 250 |
Kardiolog | 220 |
Specjalista Rehabilitacji | 220 |
Poradnia metaboliczna / diabetologiczna | 220 |
Ortopeda | 220 |
Porada psychologa | 120 |
Hepatolog / specjalista chorób zakaźnych | 220 |
Neurolog | 220 |
Endokrynolog dziecięcy | 220 |
Diabetolog / zaburzenia metaboliczne (dziecięcy) | 220 |
Fizykoterapia
Nazwa usługi | Cennik [PLN] |
---|---|
Konsultacja fizjoterapeuty (obowiązkowa do każdego zabiegu) | 100 |
Diadynamik | 20 |
Interdyn | 20 |
Elektrostymulacja | 30 |
Fala uderzeniowa (1 zabieg / 3 zabiegi / 6 zabiegów) | 90 / 250 / 480 |
Skupiona Fala Uderzeniowa (ESWT) PiezoWave 2 (1 zabieg / 3 zabiegi / 5 zabiegów) | 140 / 390 / 670 |
Fonoforeza | 20 |
Galwanizacja | 20 |
Jonoforeza | 20 |
Krioterapia miejscowa | 20 |
Laseroterapia | 20 |
Laseroterapia wysokoenergetyczna | 30 |
Magnetoterapia | 20 |
Prądy Träubert | 20 |
Prądy TENS | 20 |
Sollux Duo – podwójna dawka energii | 35 |
Sollux | 20 |
Bioptron | 20 |
Taping rehabilitacyjny | 65 |
Ultradźwięki | 20 |
Hydroterapia
Nazwa usługi | Cennik [PLN] |
---|---|
Masaż wibracyjny AQUAVIBRON (15 min) | 40 |
Masaż wirowy kończyn dolnych (15 min) | 30 |
Masaż wirowy kończyn górnych (15 min) | 30 |
Masaż wirowy całego ciała (20 min) | 60 |
Kinezyterapia
Nazwa usługi | Cennik [PLN] |
---|---|
Konsultacja fizjoterapeuty | 100 |
Ćwiczenia indywidualne w/g potrzeb (do 60 min) | 90 |
Ergometr | 20 |
Orbitrek | 20 |
Instruktaż ćwiczeń (do 60 min) | 120 |
Terapia metodą Neurac - system podwieszek Redcord | 50 |
Szyna CPM do ćwiczeń biernych stawu biodrowego i kolanowego (60 min) | 50 |
Platforma wibracyjna Fitvibe Excel Pro (15 min) | 30 |
Terapia tkanek miękkich | 140 |
Osteopatia | 160 |
Suche igłowanie | 90 |
Suche igłowanie + terapia tkanek miękkich | 200 |
Terapia TECAR – WINBACK (1 zabieg / 3 zabiegi / 6 zabiegów) | 120 / 330 / 640 |
Masaż
Nazwa usługi | Cennik [PLN] |
---|---|
Masaż klasyczny | 75 |
Masaż głęboki | 100 |
Masaż uciskowy BOA - 1 kończyna | 40 |
Masaż uciskowy BOA - 2 kończyny | 60 |
Masaż Lomi Lomi Nui - masaż relaksacyjny całego ciała (90 min) | 200 |
Masaż głowy i barków (indyjski głowy) (30 min) | 100 |
Masaż leczniczy ciepłymi kamieniami (efekt relaksacyjny) (do 40 min) | 120 |
Masaż blizny pooperacyjnej | 50 |
Drenaż limfatyczny 1kd/kg 40 min | 120 |
Drenaż limfatyczny 2kkd/kkg 80 min | 220 |
Pakiety
Dla seniora | |
---|---|
10 dni zabiegowych / 20 zabiegów | |
Pakiet przeznaczony dla osób starszych 60+ emerytów | |
10 zabiegów z elektroterapii oraz 10 zabiegów z światłolecznictwa | |
Koszt | 320 zł (tylko dla emerytów) |
Premium | |
---|---|
10 dni zabiegowych / 20 zabiegów | |
10 zabiegów z elektroterapii oraz 10 zabiegów z światłolecznictwa | |
Koszt | 400 zł |
Rehabilitacyjny I | |
---|---|
10 dni zabiegowych / 30 zabiegów | |
Problemy z kręgosłupem ma prawie każdy człowiek, złe nawyki od czasów dzieciństwa, zła postawa ciała podczas pracy zawodowej to przyczyna poważnych problemów z kręgosłupem. Zadbaj o filar swojego organizmu. | |
20 zabiegów z fizykoterapii oraz 10 x kinezyterapia | |
Koszt | 720 zł |
Rehabilitacyjny II | |
---|---|
10 dni zabiegowych / 30 zabiegów | |
Problemy z kręgosłupem ma prawie każdy człowiek, złe nawyki od czasów dzieciństwa, zła postawa ciała podczas pracy zawodowej to przyczyna poważnych problemów z kręgosłupem. Zadbaj o filar swojego organizmu. | |
20 zabiegów z fizykoterapii oraz 10 x masaż wirowy kończyn górnych lub dolnych | |
Koszt | 640 zł |
Hydro MIDI | |
---|---|
10 dni zabiegowych / 20 zabiegów | |
Odprężenie i powrót organizmu do stanu uspokojenia wpływa pozytywnie na kondycję każdego człowieka. Odzyskasz sprężyste ruchy i uczucie lekkości oraz świadomość dużych możliwości własnego ciała. | |
10 x masaż wirowy kończyn dolnych lub górnych oraz 10 x ćwiczenia indywidualne | |
Koszt | 1050 zł |